Chcę pomóc


W imieniu naszych podopiecznych
bardzo dziękujemy, za chęć pomocy!

Nasze konto:
Bank PKO
76 1020 1013 0000 0402 0347 1323

 

We wszystkich naszych działaniach, opieramy się w całości na pracy naszych wspaniałych Wolontariuszy (oprócz opiekuna merytorycznego – Dyrektora Fundacji). Mamy niewielkie koszty administracyjne. Nie pobieramy też, na chwilę obecną, żadnych dotacji ani grantów z miasta czy innych funduszy. Dzień po dniu staramy się dawać wsparcie, które nie tylko zapewnia posiłki, czy zajęcia, ale też dba o atmosferę, w duchu miłości i szacunku.

Jeśli możesz pomóc tylko raz w miesiącu – następnym razem, pomyśl o ubogich, seniorach i niepełnosprawnych! Może zechcesz pomóc nam pomagać – stałym zleceniem.

Jeśli 50 groszy czy 1 zł, dziennie nie uszczupli Twojego budżetu – z radością i wdzięcznością, przeznaczymy je, w Twoim imieniu, dla takich osób jak Pani Ala, która mówi „Klub Seniora jest moją rodziną zastępczą” czy Pani Krysia, która porusza się na wózku, ma chore serce i przychodzi do nas do Kuchni św. Jana, zjeść zupę i choć na chwilę wyjść z 4 ścian swojego pokoju.

Każda pomoc z Waszej strony jest przeznaczona dla konkretnych osób, które, tak jak każdy z nas, mają swoje potrzeby, problemy, trudności, smutki i marzenia.

 
 
 

1% podatku

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele
Od lat mamy prawo – jako osoby fizyczne – wskazać Organizację Pożytku Publicznego, której chcemy przekazać 1% od rocznego podatku od naszych dochodów osobistych (PIT). Jeśli nie wskażemy żadnej organizacji, te pieniądze trafiają do budżetu państwa.
Każda złotówka przekazana przez Państwa jest dla nas bardzo cenna, gdyż pozwala pomóc większej liczbie osób i  bardziej skutecznie. Dzięki każdemu z Was, nawet pozornie niewielkie kwoty 1% od podatku, rosną do pokaźnych sum, które pozwalają nam jeszcze skuteczniej działać.
Dlatego bardzo prosimy o przekazywanie 1% z corocznych PIT na rzecz Fundacji św. Jana Jerozolimskiego, podając numer KRS 0000 18 44 19.
Z góry gorąco dziękujemy za pomoc, w imieniu naszych podopiecznych

Darowizny na rzecz Fundacji
Drodzy Państwo!
Nasza Fundacja pomaga potrzebującym w czterech obszarach:
1. Środowiskowy Klub Seniora opiekujący się 20 osobami starszymi, samotnymi, schorowanymi.
2. Kuchnia Św. Jana wydająca gorące posiłki dla 30 najbardziej potrzebujących.
3. Pielgrzymka do Lourdes, w którą zabieramy co roku 10 osób niepełnosprawnych w niezapomnianą podróż duchową.
4. Katolicka poradnia psychologiczna.

Prosimy Państwa o wsparcie naszej działalności. Każdy datek jest dla nas ważny! Szczególnie będziemy wdzięczni za systematyczne wsparcie w formie stałego zlecenia na jeden z trzech programów:

 • „Dobry dzień” – 200 zł miesięcznie, co pozwala zapewnić pobyt 1 seniora w naszym domu, przez miesiąc (posiłki, zajęcia, materiały do zajęć, ogrzewanie, woda itp).
 • „Zdrowy posiłek” – 80 zł miesięcznie na  zdrowy, ciepły posiłek dla seniora, przez miesiąc.
 • „Mała miska” – 40 zł miesięcznie, miesięczny ciepły posiłek dla osób bezdomnych lub potrzebujących.
 • „Podróż życia” – 100zł na wsparcie Pielgrzymki do Lourdes dla niepełnosprawnych.
 • „Spotkanie ze wsparciem” – 50zł dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego czy terapeutycznego.
 • „Nasz Dom” – 100zł miesięcznie na opłaty gazu (w zimie to prawdziwe bankructwo dla naszej fundacji), remonty, dbanie o pomieszczenia itp.

Nasze konto:
Bank PKO
76 1020 1013 0000 0402 0347 1323

 
 
Sponsor strategiczny

 

Fundacja Trzy Trąby

 

 

Sponsor wsparcia finansowego na rzecz remontu budynku Klubu Seniora 2020 r. 

 

Polskie Sieci Energetyczne S.A.

 

 

Partnerzy 

 

Bezcenną pomoc dla Fundacji od wielu lat dostarczają Partnerzy Fundacji – firmy, które dzięki swoim sukcesom na rynku, postanowiły przeznaczyć cząstkę swego potencjału na pomoc dla osób potrzebujących – podopiecznych Fundacji.

Jeśli firma Państwa ma gotowość na stałą współpracę, widzi, podobnie jak my, potrzebę wsparcia dla osób, którym pomoc jest niezwykle potrzebna, a często mało kto się nimi interesuje – z całego serca zapraszamy do kontaktu – razem możemy wypracować formy działań. 

PARTNERZY 2017
Bejot sp. z o. o. – wyposażyła Fundację w piękne i wygodne krzesła, których używają podopieczni Fundacji i jej pracownicy
Fabryka Mebli Biurowych MARO – wyposażyła Fundację w piękne i wytrzymałe meble, z których na co dzień korzystają nasi podopieczni i pracownicyFundacja Polskich Kawalerów Maltańskich – wspiera naszą Fundację w zakresie pozyskiwania środków na działalność statutową i przez pomoc merytoryczną i rzeczową
Pan Piotr Pankowski – sporządził plany zabytkowej willi należącej do Fundacji i dał nam wskazówki w zakresie aranżacji wnętrz, które obecnie wdrażamy
Provident S.A. – pracownicy Firmy poświęcili cztery weekendy na malowanie, nasadzenia roślin i prace porządkowe w ogrodzie Fundacji.

 
 
 

Wolontariat

 

Działania naszej fundacji opierają się w 100% na wkładzie Wolontariuszy (oprócz 1 osoby – opiekuna merytorycznego – Dyrektora Fundacji).

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby poświęcić swój czas i wykorzystać swoje umiejętności. Wszystkie realizowane przez nas programy działają dzięki wsparciu  Wolontariuszy, bez których pomoc byłaby niemożliwa.
Szczególnie czekamy na wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć pracę Klubu Seniora.

Wartość pracy nas -Wolontariuszy jest bezcenna – każdy z Nas, daje drugiemu człowiekowi, coś niezwykle wartościowego – swój czas – chwila po chwili, godzina po godzinie.

Ten dar czasu, w obecnym świecie, staje się czymś  bezcennym.

Jednocześnie dając, też otrzymujemy – poczucie sensu, wnoszenie wkładu w życie innych ludzi, wdzięczność i spełnienie. Te dary zabieramy ze sobą do swojego życia. One sprawiają, że także my jesteśmy obdarowywani.

W sprawie wolontariatu prosimy o kontakt 22 617 34 28 lub e-mail: fundacja@fundacjaswjana.pl

 
 
 

Konkretne potrzeby

 

Nasze otoczenie

 • Nasz dom i pawilon są już w „podeszłym wieku” – cały czas jakieś urządzenia, rury, elektryka itp. potrzebują napraw czy wymiany. Dla przykładu – ostatnio pękła rura kanalizacyjna i jej naprawa kosztowała nas prawie 9.000 zł – po szczodrej zniżce specjalnie dla fundacji od wykonawcy (bardzo dziękujemy!). 
 • Ogród, który jest wytchnieniem i źródłem radości dla naszych podopiecznych też potrzebuje nakładów – np. pracę pielęgnacyjne, rosnących w ogrodzie drzew, wyceniono na ok 4.000zł. Marzy nam się posadzenie więcej kwiatów i zrobienie grządek z ziołami, warzywami, w ogrodzie. 
 • Wyposażenie kuchni – regularne gotowanie dla dużej liczby osób powoduje, że sprzęty, garnki, szafki i blaty zużywają się szybciej niż w prywatnym domu. Choć nasi Wolontariusze potrafią gotować w każdych warunkach, to bardzo przydałaby się nam „rewitalizacja”.
 • Pawilon – nasz pawilon jest budynkiem częściowo usadowionym w ziemi (poziom – 0,5). Jego izolacja jest stara i potrzebujemy nowej. To bardzo duże koszty, które są poza naszym zasięgiem.
 • Materiały na zajęcia w Klubie Seniora – nasi Seniorzy z radością biorą udział w zajęciach plastycznych, wykonują ozdoby itp. Zakup materiałów jest dla nas wyzwaniem, a bardzo nam zależy, aby prowadzić takie zajęcia, które zmniejszają stres, dają radość i satysfakcję i aktywizują mózg.
 • Zajęcia dla Seniorów – wiemy jak potrzebne są naszym Seniorom zajęcia rehabilitacyjne, plastyczne, aktywizujące umysł. Bardzo nam zależy, żeby zebrać fundusze, aby zatrudnić profesjonalistów w danej dziedzinie.

 

Kuchnia św. Jana 
Potrzebujemy środków finansowych, aby kupić składniki na pożywną zupę dla najuboższych. Marzy nam się też rozdawanie posiłków, które nasi podopieczni mogliby zjeść w te dni, kiedy kuchnia nie działa: zupek w proszku, dań gotowych do zjedzenia po dolaniu wrzątku itp.

 

Pielgrzymka do Lourdes 
Każdego roku zbieramy fundusze na wyjazd osób niepełnosprawnych do Lourdes. Potrzebujemy kupić bilety (dodatkowe koszty to przewóz wózków) i sfinansować m=noclegi i wyżywienie.

 

Opłatek Maltański
W grudniu wspólnie z Fundacją Kawalerów Maltańskich organizujemy w Warszawie kolację wigilijną dla najuboższych. Oprócz poczęstunku, każdy gość dostaje paczkę żywnościową, a dzieci – spersonalizowane prezenty. W Opłatku uczestniczy każdorazowo ok 70 dzieci i 70 dorosłych (ubogich, samotnych, niepełnosprawnych).

 

Wolontariusze
Bardzo potrzebujemy nawiązać współpracę z osobami, które mogą poświęcić swój czas i swoje umiejętności.

1. Klub Seniora – tu możliwości pracy wolontariackiej jest wiele:
 • Regularne dyżury raz w tygodniu na 3-4 godziny. Zakres obowiązków do wyboru i/lub: gotowanie, rozmowy, wspólne bycie, prowadzenie zajęć (plastyka, gimnastyka, robótki ręczne, śpiew, zajęcia kulturalne, taniec, itp).
 • Regularne dyżury w innym wymiarze – np. raz na miesiąc, raz na 2 tygodnie. Zakres j.w lub prelekcje, wykłady.
 • Pomoc okazjonalna. Tu głównie potrzebujemy osoby, która może pomóc nam w naprawach, mini remontach itp.

2. Kuchnia św. Jana – pomoc w gotowaniu posiłków i bycie z podopiecznymi. Posiłki wydawane są 2 razy w tygodniu, w środę i sobotę. Zakres czasu w godzinach 9.00 lub 9.30 do 12.00. Jeśli lubisz gotować to wspaniale. Jeśli  gotowanie nie jest Twoją mocną stroną – nie szkodzi, możesz pomóc przygotować posiłek, pod okiem gotującego.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ 

KAŻDE WSPARCIE MA ZNACZENIE!

Możesz pomóc! Dokonaj wpłaty na konto Fundacji wpłać teraz