Aktualnie


Budynek Klubu Seniora na Saskiej Kępie wyremontowany

Dzięki wsparciu finansowemu Polskich Sieci Energetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, wyremontowany został pawilon znajdujący się na Saskiej Kępie przy
ul. Królowej Aldony 13. Osuszono i zaizolowano fundamenty budynku, ocieplono elewację, wykonano różnego rodzaju prace blacharskie i przegląd konstrukcji dachu.

Wniosek o wsparcie z programu PSE złożyła Fundacja Św. Jana Jerozolimskiego, która prowadzi na terenie budynku m.in. Klub Seniora oraz punkt wsparcia osób ubogich i bezdomnych. Klub otwiera swoje gościnne progi dla seniorów z Saskiej Kępy i okolic. Stanowi miejsce spotkań dla ok. 30 osób, kilka razy w tygodniu. Mogą ciekawie spędzić czas, porozmawiać w miłym towarzystwie, zdobywać wiedzę i umiejętności, dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i zjeść zdrowy posiłek.

W „Kuchni Świętego Jana” przygotowywana jest pyszna domowa zupa dla  wszystkich potrzebujących – bezdomnych, ubogich, samotnych. Kuchnia Św. Jana to jednak nie tylko miejsce przygotowywania
i wydawanie obiadów. To także czas kameralnych rozmów, modlitwy, spotkań z  ubogimi 
i samotnymi  osobami. 

Budynek wymagał pilnego remontu. Co chwila pojawiał się w nim grzyb i zacieki, panowała wilgoć i chłód. Brak działań zaczynał uniemożliwiać właściwe funkcjonowanie jednostki. Po zakończeniu remontu Fundacja może bez przeszkód prowadzić swoje statutowe działania, niosąc pomoc potrzebującym, co jest szczególnie ważne w nadchodzącym okresie zimowym. 

Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych
z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa. Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.   

Sponsor strategiczny

 

Fundacja Trzy Trąby

Sponsor wsparcia finansowego na rzecz remontu budynku Klubu Seniora 2020 r. 

 

Polskie Sieci Energetyczne S.A.

Klub seniora

 

Wprowadzamy projekt regularnych zajęć dla Seniorów, których celem jest realna pomoc w trudnościach podeszłego wieku w obszarach: zdrowia fizycznego, psychicznego oraz sprawach duchowych.

Opłatek Maltański

 

Wspólnie z Fundacją Kawalerów Maltańskich przygotowujemy Opłatek Maltański dla najuboższych.

W tym roku współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej dla Pragi Południe. Spośród jego podopiecznych, zaprosimy 150 osób do wspólnej wieczerzy wigilijnej, modlitwy i wspólnego radowania się Bożym Narodzeniem. Goście, oprócz udziału w uroczystości, którą zaszczyci kardynał Kazimierz Nycz, otrzymają też paczki żywnościowe, a dzieci spersonalizowane prezenty.

Możesz pomóc! Dokonaj wpłaty na konto Fundacji wpłać teraz